Zastanawiasz się, jak odebrać paczkę bez dotykania ekranu Paczkomatu? To możliwe! Wystarczy, że na smartfona lub tablet pobierzesz aplikację mobilną InPost Mobile, która pozwala na skorzystanie z dodatkowych funkcji każdego urządzenia do odbierania paczek. Jak otworzyć skrytkę w Paczkomatach zdalnie? Czy warto korzystać z aplikacji InPost Mobile? Jak smartfon pomoże w procesie nadawania lub odbierania paczki w Paczkomacie? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

Jak odebrać paczkę z Paczkomatu przez aplikację?

Odebranie paczki z Paczkomatu jest niezwykle proste i szybkie! Są dwa sposoby, które pozwalają na wydobycie przesyłki. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z aplikacji InPost Mobile, umożliwi Ci ona zdalne otwieranie skrytek. Co to znaczy? Na żadnym etapie tego procesu nie trzeba będzie dotykać ekranu ani przycisków urządzenia. Wystarczy, że skupisz się na poleceniach pojawiających się na Twoim telefonie lub tablecie. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność czasu, a także wpisuje się w ekologiczne rozwiązania. Kurier dostarczając zamówienia pod jeden adres samochodem, wytwarza mniej spalin i szkodliwego CO2. Jeśli dodatkowo udasz się po odbiór pieszo, a nie za pomocą któregokolwiek środka transportu, przyczynisz się do ochrony środowiska. InPost postawił mnóstwo urządzeń w całej Polsce, na pewno znajdziesz jakiś w swojej okolicy. Pamiętaj również, że zawsze możesz zgłosić miejsce na Paczkomat.

Kiedy Twoja paczka zostanie dostarczona do wybranego Paczkomatu, otrzymasz powiadomienie właśnie w aplikacji. Aby ją odebrać, udaj się do urządzenia. Następnie musisz wybrać opcję „Otwórz skrytkę” i uważnie wypatrywać, która skrytka się otworzy. Konkretne miejsce wskaże Ci również aplikacja — nie musisz się obawiać, że nie zauważysz otwartej skrytki. Kolejny krok to wyjęcie paczki i zamknięcie za sobą drzwiczek. To jedyny moment, kiedy musisz dotknąć części Paczkomatu. Zamknięcie drzwi skrytki jest niezwykle ważne, jeśli tego nie zrobisz, kurier nie będzie mógł poprawnie dostarczyć innych zamówień. Pomyśl o innych użytkownikach i pamiętaj o poprawnym zamknięciu drzwiczek. Zamów ulubioną książkę lub wymarzone perfumy, a następnie sprawdź, czy otwieranie skrytki zdalnie poprzez aplikację naprawdę działa. Sukces gwarantowany!

Aby otworzyć skrytkę, możesz użyć również kodu odbioru. Jak go znaleźć? Kiedy Twoja przesyłka zostanie nadana, otrzymasz właściwe powiadomienia online. W drugim komunikacie pojawi się kod QR oraz kod odbioru. Wówczas należy udać się do maszyny, która poprosi Cię o wpisanie 6-cyfrowego kodu odbioru wraz z numerem telefonu lub o zeskanowanie kodu QR w czytniku zamieszczonym w pobliżu głównego ekranu. Aby otworzyć skrytkę potrzebne kody odnajdziesz również w aplikacji mobilnej InPost. Technologia, z której korzystają twórcy Paczkomatów, opiera się przede wszystkim o praktyczne zastosowanie, szybkość realizacji oraz przejrzystą i intuicyjną obsługę zarówno Paczkomatów, jak i aplikacji mobilnej. Jeśli więc obawiasz się, że użytkowanie sprawi Ci problem, sprawdź, jak działa. Interfejs jest przyjazny wszystkim, niezależnie od tego, w jakim stopniu zaawansowania posługujesz się sprzętami elektronicznymi.

Jak otworzyć zdalnie Paczkomat InPost?

Aplikacja mobilna InPost Mobile pozwala również nadawać przesyłki w trybie całodobowym przez siedem dni w tygodniu. Paczkę można nadać bez etykiety, wystarczy, że wykona się parę czynności na ekranie smartfona. W aplikacji należy wybrać formę wysyłki (może to być wysyłka do innych Paczkomatów lub pod wskazany adres domu bądź firmy), a także uzupełnić konieczne dane dotyczące zarówno adresata, jak i odbiorcy. Następnie koniecznie będzie opłacenie przesyłki. Możesz wybrać formę płatności — może to być na przykład BLIK lub przelew internetowy. Kiedy płatność się zaksięguje, otrzymasz kod nadania składający się z dziewięciu cyfr oraz kod QR. Kiedy dotrzesz do jednego z Paczkomatów, możesz zeskanować kod QR, a także wybrać na telefonie „Mam kod nadania lub kod zwrotu” i ręcznie wpisać kod nadania na ekranie Paczkomatu. Skrytka otworzy się automatycznie, gdy tylko wykonasz jedną z tych czynności!

Funkcjonalności oferowane przez Paczkomaty InPost są innowacyjne, ale też bardzo praktyczne. Do odbioru zamówienia wystarczy smartfon oraz kod odbioru, który możesz znaleźć w aplikacji mobilnej. Jak pobrać aplikację? Z pewnością zawiera ją sklep z aplikacjami dedykowany systemowi operacyjnemu, z którego korzysta Twój smartfon. Może być to Google Play, jeśli korzystasz ze smartfona z Androidem, App Store, jeśli korzystasz z iPhone’a od Apple lub Huawei AppGallery, gdy masz smartfona firmy Huawei. Jeżeli zależy Ci na błyskawicznym odbiorze przesyłek, otwórz skrytkę zdalnie. To rozwiązanie pozwoli na wykonanie zadania w zaledwie kilka sekund.

Jak korzystać z aplikacji InPost Mobile?

Aplikacja mobilna InPost Mobile ma dużą liczbę nowoczesnych rozwiązań, które wpływają na szybsze i sprawniejsze poruszanie się po możliwościach, jakie oferuje Paczkomat. Przede wszystkim usprawnia proces zarówno odbioru, jak i nadawania przesyłki. Kiedy aplikacja zostanie pobrana i zainstalowana, nie będzie trzeba podchodzić do ekranu urządzenia. Nie będzie również potrzeby wpisywania numeru telefonu lub kodu odbioru w celu otwarcia skrytki. Wystarczy, że znajdziesz się w pobliżu Paczkomatu i wybierzesz odpowiedni przycisk na wyświetlaczu telefonu. Aplikacja pozwala także na nadawanie paczek w Paczkomacie bez etykiety. Wszystkie najważniejsze informacje uzupełnisz online. Dlaczego jeszcze warto korzystać z aplikacji InPost Mobile?

  • Możliwość monitorowania przesyłek — aplikacja InPost powiadomi Cię, kiedy przesyłka znajdzie się w Paczkomacie. Można ją śledzić również poprzez stronę internetową lub rozmawiając z chatbotem, jednak wymaga to większego wysiłku. Za pomocą aplikacji zrobisz to szybciej!
  • Informacja o bieżącym statusie zamówienia — ta funkcja łączy się z monitorowaniem zamówienia, jednak pozwala na śledzenie statusu od momentu nadania aż do chwili odbioru.
  • Przypomnienia o odbiorze przesyłki — zdalne otwieranie skrytki pozwala na znaczące przyspieszenie procesu odbioru lub nadania. Kiedy znajdziesz się w pobliżu Paczkomatu, w którym jest Twoje zamówienie, dostaniesz powiadomienie w aplikacji. Skrytka otworzy się zdalnie, a Ty na Paczkomacie nie będziesz musiał niczego dotykać.
  • Możliwość opłacenia zamówienia za pobraniem — w Paczkomacie możesz nie tylko otworzyć skrytkę i nadać lub odebrać przesyłkę, ale też opłacić ją za pobraniem. Nie trzeba mieć gotówki, aby tego dokonać. Zrobisz to przy pomocy płatności PayByLink. Działa? Przekonaj się sam!
  • Dostęp do najnowszych informacji o nowościach w InPost — najważniejsze informacje o Paczkomatach zawsze pod ręką! Aplikacja pozwoli Ci na śledzenie wszystkich nowinek, jakie wprowadza InPost.

Podobne artykuły