Firma InPost jest liderem nowoczesnych usług logistycznych i pierwszą na polskim rynku firmą, która stworzyła sieć Paczkomatów, czyli samoobsługowych punktów odbioru i nadania przesyłek. Paczkomaty zwiększyły wydajność usług logistycznych i stały się chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Celem firmy InPost jest tworzenie świata prostych rozwiązań — wykorzystują innowacyjne technologie, wiedzę oraz kreatywność specjalistów. Sprawdź, w czym tkwi siła Paczkomatów i co przyczyniło się do gigantycznego sukcesu firmy InPost!

Paczkomaty InPost

Paczkomat — co to jest? To nic innego jak system skrytek pocztowych, służący do nadawania i odbierania paczek przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Paczkomat jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, które umożliwia odbiór i nadanie przesyłek zamówionych w sieci w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu. Automaty paczkowe zostały świetnie przyjęte przez klientów i w dość krótkim czasie po ich premierze stały się cenioną alternatywą dla wcześniejszych sposobów dostawy. To innowacyjne rozwiązanie wśród usług logistycznych dostępnych na rynku. Siłą Paczkomatów jest przede wszystkim wygoda i szybkość działania. Paczkomaty składają się z kilkudziesięciu skrytek dostępnych w trzech rozmiarach. Tradycyjne automaty do odbioru i nadawania przesyłek występują w większości w kolorze białym, jednak w wielu miastach powstały wielokolorowe maszyny, których design pełni zarazem funkcję reklamową lub swoją grafiką nawiązuje do miejsca, w którym się znajduje — jak np. 11-tysięczny Paczkomat w stolicy polskich Tatr podkreślający regionalność i naturalny charakter Zakopanego.

Liczba Paczkomatów rośnie z roku na rok o kilkadziesiąt procent, czyniąc Paczkomat jednym z najważniejszych kanałów dostarczania przesyłek w Polsce, szczególnie chętnie wykorzystywanym przez branżę e-commerce. Usługi InPost dedykowane są zarówno klientom indywidualnym, jak i właścicielom e-sklepów oraz innym partnerom biznesowym. Paczkomaty wpisały się w krajobraz polskich miast, miasteczek i wsi stając się ich stałym elementem. InPost jest niekwestionowanym liderem rynku, co potwierdził raport „E-commerce w Polsce 2020. Gemius dla e-Commerce Polska”. Wyróżnikiem usług oferowanych przez firmę InPost są nowoczesne rozwiązania technologiczne odpowiadające na potrzeby klientów. Raport Gemius za 2020 rok pokazał, że dostawa do maszyny paczkowej jest najczęściej wybieraną formą — aż przez 61% respondentów. InPost to nie tylko Paczkomaty, ale także wysokiej jakości usługi kurierskie — od dostarczania paczek przez pracowników pod wskazany adres, po innowacyjną usługę SmartCourier, która umożliwia bezpieczne i szybkie przesłanie nawet najbardziej poufnych dokumentów. Firma stała się liderem branży w oferowaniu nowoczesnych usług logistycznych. Poprzez innowacyjne technologie umożliwiła odbiór przesyłek taniej, wygodniej i z korzyścią dla środowiska. Zmiany są nieuniknionym elementem rozwoju — a InPost doskonale o tym wie. W ramach swoich działań wciąż udoskonala swoje usługi oraz rozwiązania — dzięki temu zyskał na rynku usług logistycznych miano „rewolucyjnego”. InPost jako pierwsza z firm kurierskich wprowadził nowoczesną usługę InPost Urząd24 dla urzędów miast i gmin, która pozwala mieszkańcom załatwić sprawę urzędową przy pomocy Paczkomatu w szybki i bezpieczny sposób — jako pierwsi usługę InPost Urząd24 testowali mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego. Tuż przy Urzędzie Miasta stanęły dwa Paczkomaty do obsługi dokumentów i wniosków. W ten sposób firma InPost po raz kolejny udowodniła, że ich usługi są „szyte na miarę” i odpowiadają na zapotrzebowanie w zakresie bezkontaktowego i wygodnego załatwiania spraw administracyjnych. Takie działania wyróżniają InPost na polskim rynku firm kurierskich.

Jak otworzyć Paczkomat? Odbieranie i nadawanie paczek

Branża e-commerce wciąż zyskuje na popularności i bije nowe rekordy. Według raportu Gemius dla e-Commerce Polska wynika, że zainteresowanych zakupami w sieci w marcu 2020 roku było blisko 27 mln Polaków, co oznacza, że właśnie tyle osób weszło we wskazanym okresie na strony internetowe, serwisy aukcyjne, porównywarki cenowe i inne witryny z branży e-commerce. Co więcej, z raportu wynika również, że zakupów online dokonało już 73% polskich użytkowników internetu. Rynek usług logistycznych w Polsce jest silnie zróżnicowany, firmy kurierskie prześcigają się o coraz nowocześniejsze rozwiązania, modyfikując i ulepszając swoje usługi. Na tym dynamicznie zmieniającym się rynku innowacyjność jest jednym z najważniejszych wyróżników. W tym ujęciu zauważyć można, że firma InPost nie ustaje w rozwoju usług logistycznych i prześciga na rynku pozostałe firmy kurierskie.

Zastanawiasz się, co to jest wysyłka Paczkomatem i dlaczego internauci tak chętnie korzystają z tej formy dostawy? Chcesz dowiedzieć się jak odebrać paczkę w automacie paczkowym? To bardzo proste! Odbieranie przesyłek w Paczkomacie jest niezwykle komfortowe i intuicyjne. Rekomendowane są dwa sposoby — pierwszy z użyciem aplikacji InPost Mobile. Użytkownik posiadający aplikację otrzymuje powiadomienie o dostarczeniu przesyłki do wskazanego przy zamówieniu Paczkomatu. W ciągu 48 godzin musi udać się do niego i w aplikacji wybrać opcję „Otwórz skrytkę zdalnie”. Jest to kluczowa zaleta korzystania z aplikacji InPost Mobile, ponieważ użytkownik nie musi niczego potwierdzać na ekranie maszyny, dzięki czemu odbiera paczkę bezdotykowo. Istotną korzyścią jest również czas odbioru, który znacząco się skraca. Drugim sposobem jest natomiast odebranie przesyłki z 6-cyfrowym kodem odbioru lub kodem QR. Na ekranie automatu paczkowego należy wówczas wpisać lub przyłożyć otrzymany kod, który pozwoli automatycznie otworzyć skrytkę. Jak natomiast skorzystać z usługi nadawania przesyłek w Paczkomacie? Nadania z użyciem Paczkomatów są również niezwykle komfortowe. W tej sytuacji aplikacja mobilna InPost Mobile pozwala nadawać paczki bez konieczności drukowania etykiety. Wystarczy wpisać niezbędne dane dla nadawcy i odbiorcy, opłacić wysyłkę i udać się do wybranego Paczkomatu wybierając na ekranie maszyny opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu”. Kolejnym dobrym rozwiązaniem zaproponowanym przez firmę InPost jest usługa Szybkie Nadania przez Internet, w ramach której użytkownicy wybierają kolejno: sposób dostawy, rozmiar paczki oraz uzupełniają niezbędne dane dla odbiorcy i nadawcy. Następnie wystarczy opłacić i wydrukować etykietę, nakleić ją w widocznym miejscu i z przygotowaną paczką udać się do Paczkomatu umieszczając przesyłkę w skrytce.

Podobne artykuły