Zakup mrożonek przez Internet? To, co jeszcze niedawno było niemożliwe, stało się faktem. Towary takie jak mięso, nabiał czy mrożonki można obecnie zamawiać w sposób równie wygodny, jak ubrania, urządzenia elektroniczne i książki. Wystarczy do tego smartfon, a zamówione mrożonki pojawią się wkrótce w najbliższym automacie. Co jeszcze można zamówić? Jak to zrobić? Z jakich sklepów można zamawiać mrożonki? W których miastach działa usługa? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w tym tekście!

Zakupy online – dlaczego warto zamawiać mrożonki z dostawą?

Cyfrowa rewolucja, do jakiej doszło w pierwszych dekadach XXI wieku, zmieniła metody pracy, sposób spędzania wolnego czasu i rytuały związane z codziennymi obowiązkami. Jednym z przejawów tych zmian w ostatnich latach stał się zakup produktów przez internet. Rosnąca popularność nabywania towarów bez wychodzenia z domu sprawiła, że na ulicach polskich miast pojawiły się Paczkomaty. Wygoda, jaką daje możliwość zakupu produktów online, przyczyniła się do włączania do oferty tej metody dostawy przez tysiące firm z różnych branż. Możliwość nabywania produktów przez internet, choć wygodna, do niedawna obarczona była pewnymi ograniczeniami. Z dostawą do Paczkomatów nie było kłopotów w przypadku przedmiotów takich jak ubrania czy elektronika. Zakupy spożywcze online z dostawą do domu, takie jak mięso, pieczywo, mrożonki czy ciasta pozostawały jedynie marzeniem.

Zmieniło się to za sprawą oferty InPost. Dzięki niej także zakupy produktów takich jak warzywa, owoce czy mrożonki można zrealizować i odebrać w dowolnym miejscu i czasie, co jest istotne dla osób pracujących o różnych porach dnia i nocy. Co więcej, robienie zakupów przez internet jest też doskonałym sposobem na ochronę własnego zdrowia. Obecnie, w czasach pandemii Covid-19 dla wielu osób może być to niezwykle ważny argument. Niemniej istotna jest także oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki zakupom artykułów spożywczych wszystkie promocje na warzywa, owoce, mrożonki czy pieczywo dostępne są na ekranie smartfonu, co niweluje konieczność chodzenia po sklepach w celu znalezienia najlepszej okazji. Kolejną korzyścią jest brak konieczności stania w kolejce do kasy.

Czym są i jak działają Lodówkomaty InPost?

Maszyny InPost, dzięki którym możliwy jest zakup świeżych warzyw, owoców czy mrożonek wyglądają tak jak obecne od kilku lat na ulicach polskich miast Paczkomaty. Różnią się od nich specjalnie zaprojektowanymi komorami, dzięki którym produkty znajdujące się wewnątrz pozostają świeże przez dłuższy czas. Dzięki temu przechowywane w odpowiedniej temperaturze mrożonki, ciasta, warzywa czy owoce przez długi czas są bezpieczne do spożycia, zupełnie tak jak towary wyjęte wprost z domowej lub sklepowej lodówki. Lodówkomat InPost wyposażony jest w trzy typy komór dostosowanych do przechowywania produktów wymagających innych temperatur. Na dwóch najwyższych półkach umieszczane są towary, które mogą być składowane w temperaturze niemal pokojowej. Wynosi ona 16 stopni Celsjusza. Przestrzeń ta jest dobra do przechowywania produktów takich jak warzywa i owoce, pieczywo, kwiaty, kosmetyki i leki. Dwie środkowe sekcje to miejsce, do którego wkłada się towary wymagające temperatury takiej jak w lodówce, czyli 4 stopni Celsjusza. Dzięki nim, bez obaw o zepsucie się, można wybrać z oferty sklepu produkty takie jak np. ciasta, sery, jogurty czy mleko. Najniżej położony obszar Lodówkomatu utrzymuje temperaturę -18 stopni Celsjusza. Jest to miejsce przeznaczone do składowania mrożonek – mięs, filetów rybnych itp.

Dostawa do Lodówkomatów InPost wygląda podobnie, jak zaopatrzenie Paczkomatów w inne zamówione w internecie towary. Zamówienia złożone na owoce, warzywa, mrożonki oraz oferty innych produktów spożywczych przewożone są samochodem dostawczym wyposażonym w chłodnię. Dostawą zajmują się kurierzy przeszkoleni do dostarczania mrożonek. Gdy zamówione przez klienta mrożonki, mięso lub chleb zostaną umieszczone w Lodówkomacie, otrzymuje on SMS lub powiadomienie push z aplikacji informujące, że mrożone produkty są gotowe do odbioru.

Jak zamówić produkty spożywcze online?

Z oferty InPost korzystać można dzięki wspomnianej aplikacji. Nie jest to jednak ten sam program, służący do zamawiania innych paczek. Aby móc zamawiać mrożone produkty, należy pobrać aplikację InPost Fresh. Jest ona dostępna dla posiadaczy smartfonów działających na systemie operacyjnym Android (sklep Google Play) oraz iOS (App Store dla właścicieli iPhone’ów). Dzięki niej możliwe jest korzystanie z oferty kilkunastu sklepów spożywczych. Mrożone produkty z dowozem do Lodówkomatów InPost oferują Batida, Body Chief, Janas, Karma, Magdalena na słodko, Masarnia Smakosz, Piesotto, Smak z serca, Tłocznia Chocznia, Wędliny Sterdyń, Zakłady Mięsne Wasąg, Zakwasownia, Zdrowy Projekt i Zdrowe Słodkie. Możliwe jest także skorzystanie z oferty dwóch dużych sieci. Jedną z nich jest Auchan Direct. Za pośrednictwem aplikacji można także nabyć mrożonki z Makro. Są dwa sposoby zapłaty za zakupy – online, czyli za pomocą podpiętej do aplikacji karty bankowej lub BLIK-iem.

Gdzie robić zakupy spożywcze online?

Mrożone produkty mogą obecnie zamawiać mieszkańcy czterech polskich miast – Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi. Liczba Lodówkomatów do przechowywania mrożonek różni się każdym z nich. Najwięcej znajduje się w Warszawie. Stolica Polski to także miasto, w którym możliwy jest ekspresowy dowóz mrożonek i innych towarów do niektórych lokalizacji. Oznacza to, że realizacja zamówienia czasem odbywa się nawet w ciągu 60 minut. W pozostałych miastach usługa jest systematycznie rozwijana. Z czasem więcej będzie zarówno Lodówkomatów do składowania mrożonek, jak i miejsc, do których możliwa zostanie uruchomiona dostawa ekspresowa. Przybędzie również miast, w których klienci będą mogli zamawiać mrożonki, leki, nabiał czy pieczywo niemal wprost do domu.

Zakupy spożywcze przez internet to kolejny krok do uczynienia naszego życia bardziej komfortowym. Warzywa, owoce, pieczywo, nabiał czy mrożonki, które dotychczas trzeba było kupić w sklepie stacjonarnym, można teraz nabyć bez wychodzenia z domu. Liczba zalet takiego rozwiązania jest znaczna, a wraz z rozwojem tej usługi będzie się jeszcze zwiększać. Automaty InPostu, w których mogą być przechowywane mrożonki, są świetnym sposobem na oszczędzanie czasu i pieniędzy, ochronę własnego zdrowia oraz kupowanie i odbieranie artykułów spożywczych o dowolnej porze dnia i nocy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że dostarczane do Lodówkomatów pieczywo, wędliny, mrożonki, a nawet leki czy kwiaty będą wkrótce codziennością.

Podobne artykuły